ترفندهای word

با فشردن کلید های Shift+F5 می توانید به قسمتی از متن که به تازگی در آن تغییری ایجاد کرده اید بروید.فشردن مجدد این کلید شما را به قسمت های تغییر یافته قبلی متن می برد.

1)اگر فرمت قسمتی از متن را تغییر داده اید و حالا می خواهید دوباره به همان وضعیت پیش فرض word برگردد می توانید آن بخش از متن را نتخاب و کلید های Ctrl+Space را فشار دهید.

2) وقتی می خواهید بخشی از متن را انتخاب نمائید میتوانید کلید Alt را فشار دهید و با ماوس Drag کنید.این کار باعث می شود عمل انتخاب به صورت مستطیل شکل انجام شود وسرعت شما به طور چشمگیری افزاش می یابد.

3)وقتی در حال تایپ کردن یک متن انگلیسی هستید و به دنبال مترادف یک کلمه خاص می گردید کافیست نشانگر را در کنار یا زیر کلمه مربوطه ببرید و Shift+F7 را فشار دهید با این کار فهرستی از مترادف های آن کلمه نمایش داده می شود.

4)در پنجره ی Print Preview شما می توانید پیش از پرینت گرفتن پیش نمایشی از فایل خود را ببینید برای انجام تغییرات در همین صفحه کافیست روی آیکون Magnifier کلیک نمائید.

5)فرض کنید که یک فایل طولانی دارید و پیدا کردن مطلب برایتان دشوار است کافیست از منوی view گزینه Map document را انتخاب نمائید تا فهرستی از عناوین Document شما را نشان دهد. حال با کلیک بر هر عنوان به آن قسمت پرش کنید.

6)برای جستجوی یک کلمه خاص می توانید Ctrl+F را فشرده و پس از تایپ کلمه مورد نظر گزینه Find Text را انتخاب کنید.

7)با فشردن کلید های Ctrl+Shift+P می توانید به تنظیمات پیشرفته مربوط به فونت دست پیدا کنید.

Alt+1(9 ذخیره تغییرات انجام شده بروی یک سند.

Alt+3(10 ایجاد یک سند جدید.

11)Alt+4 باز کردن یک سند

/ 0 نظر / 16 بازدید